نوشته‌ها

پدربزرگ و مادربزرگ‌های آنلاین

از وقتی که شبکه های اجتماعی اومدن و همه ما امروز خیلی در این شبکه ها فعال شدیم حس خیلی خوبیه . ولی برای برخی از کاربران این شبکه ها این اصلا اتفاق خوبی نیست . وبلاگ نویسان قدیمی تر از این تغییرات خیلی خسته شده اند . خود بنده ام از این مساله خیلی خسته شدم ولی همیشه این حسی که الان می خوام کمی راجع بهش باهاتون حرف بزنم باعث میشه که آنلاین بمونم و فعالیت کنم .

فکر کنین که چند سال دیگه همه ما تبدیل شدیم به پدربزرگ و مادربزرگ هایی که فعالیت آنلاین دارن و توی شبکه ها عضو هستند . ما هنوز نمی دونیم که فیس بوک اون موقع هم وجود داره یا نه ولی حتما شبکه های اجتماعی تا اون موقع وجود دارن و پیشرفت قابل توجه ای هم کردن و وب هم هنوز وجود خواهد داشت . بهش فکر کنین .. به یه عالمه پدربزرگ و مادربزرگ که جدای از ارتباط با نسل های بعدشون با خودشون هم یک سری ارتباطاتی دارن و زیر پست های هم نظر می دن یا حتی همو ریتوییت می کنن!

همین که نوه هام بیان و ازم بپرسن که آدرس صفحه توییترم چی بوده و یا آیا هنوز هم وبلاگ می نویسم و جواب مثبتم حس خیلی خوبی بهشون بده و جدای از این حس خیلی هم متعجبشون کنه خیلی بهم انرژی و قوت قلب میده که بمونم و هرگز خاموش نشم . بمونم و نرم و چیزی از من توی این دنیای بی پایان بمونه!

شاید مادربزرگ یا پدربزرگ من ارسال پیامک براشون انتهای تکنولوژی بود که تونسته بودند خودشون رو وفق بدن باهاش و ما ازشون انتظاری نداشتیم که بیان و صفحه اینستاگرام ما رو دنبال کنند و یا روی وبلاگمون نظر بدن و یا توییت هامون رو ریتوییت کنند . ولی امیدوار باشین که نسل ما پدربزرگ و مادربزرگهایی خواهد شد که می تونن ریتوییت کنن،می تونن لایک بزنن و حتی می تونن کلی مطالعه کنن و وبلاگ نویسی کنن و نوه هاشون و نتیجه هاشون رو هم توی این فضا دنبال کنن . این حس خیلی خوبی نه تنها برای من بلکه بدون شک برای نوه های من هم خواهد بود .

نمیشه گفت ما اولین پدر بزرگ یا مادربزرگ های آنلاین هستیم ولی قطعا بی شک می تونیم از نسل های اولیه پدربزرگ و مادربزرگ های هوشمندی باشیم که صرفا به جز چت کردن در تلگرام می تونن توی شبکه های اجتماعی دیگر هم فعالیت کنند و همین حس باعث میشه بشینم و ادامه بدم و به آمار این پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با دعوت اطرافیانم به نوشتن وبلاگ یا حداقل آنلاین شدن توی این فضا اضافه کنم .

همین که میشوم پدربزرگی که قابلیت کد نویسی و برنامه نویسی دارد و برای نوه هایش کارهایی توی این دنیای مجازی می کند حس فوق العاده ای بهم میده و آبی میشه به ریشه درخت زندگی مجازی من.

همین که به این روز و به این حس فکر می کنم بهم کلی انرژی میده که باشم و توی فضای مجازی نفس بکشم و افکارم رو به اشتراک بگذارم ..

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.